Dlaczego boli mnie nadgarstek?

http://medactive.com.pl/nerwobole-rwa-barkowa-udowa-kulszowa/

Najbardziej narażoną częścią ręki na urazy i uszkodzenia jest nadgarstek. Trzeba wiedzieć, że jest on zbudowany z delikatnych struktur, przez co łatwo o kontuzje i różnego rodzaju dolegliwości. Ból nadgarstka może skutecznie uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Problem z utrzymaniem przedmiotów, zapięciem guzików czy posługiwaniem się widelcem i nożem – to jedne z najczęstszych kłopotów. Zanim przystąpisz do leczenia w warunkach domowych, warto dowiedzieć się dlaczego nadgarstek boli.

Różne schorzenia i kontuzje wysyłają sygnały o różnych dolegliwościach. Jeżeli czujesz sztywność w nadgarstku, nie możesz wykonać żadnego ruchu dłonią, a do tego miejsce jest rozgrzane i opuchnięte, może to być zapalenie stawów. Należy w takich sytuacjach zażyć lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz unieruchomić nadgarstek na kilka dni. W przypadku, gdy ból pojawia się przy zginaniu dłoni, może to być oznaka zapalenia ścięgna. Ulgę mogą przynieść chłodne okłady.

Z kolei, gdy oprócz silnego bólu nadgarstka pojawia się także zaczerwienie oraz gorączka, może to świadczyć o zapaleniu szpiku i z takimi objawami należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Zdarza się także, że oprócz bólu występuje również drętwienie opuszków placów. Może to być spowodowane zespołem kanału łokciowego. W takiej sytuacji również należy skonsultować się z lekarzem. Warto także zastanowić, się czy w ostatnim czasie nie uderzyliśmy się w tym miejscu, ponieważ przyczyną bólu może być stłuczenie, skręcenie lub złamanie.

http://pl.gsk.com/media/716887/infanrix-hexa-ws-1049-druki-pl-26_01_2017.pdf dentysta poznań