Jakie znaczenie ma wybór czapraka?

https://dokocats.pl/?m=50&k=1&dk=1

Jeździec i koń stanowią wyjątkowy duet. Ich współpraca, by mogła być satysfakcjonująca dla obydwóch stron, powinna opierać się na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Szczęśliwy i zadbany koń będzie znacznie chętniej wykonywał polecenia, a co za tym idzie – spełniał wszystkie oczekiwania swojego jeźdźca. Nic więc dziwnego, że właściciel konia powinien zwrócić szczególną uwagę na sprzęt, którego używa podczas codziennych treningów.

Niesamowicie istotnym elementem wyposażenia jest czaprak, który umieszczany jest pomiędzy grzbietem konia a siodłem. Nie warto na nim oszczędzać.

Czasami lepiej nieco dopłacić, by mieć pewność, że czaprak jest dobrej jakości. Podczas wyboru doskonałego czapraka kluczowe znaczenie powinien mieć rodzaj siodła, pod którym będzie stosowany.

Reguła jest prosta: pod siodłem skokowym umieszczamy czaprak skokowy, a pod siodłem ujeżdżeniowym – ujeżdżeniowy czaprak. Należy pamiętać, że czaprak skokowy jest znacznie krótszy niż ten używany podczas ujeżdżenia.

Jego zastosowanie mogłoby w sprawić, że na skórze konia pojawią się otarcia. W ten sposób narazilibyśmy zwierzę na niepotrzebne cierpienie oraz znacznie zmniejszylibyśmy jego uczucie komfortu podczas treningów.

www.cersanitrodzinnezakupy.pl www.mckis.pl