Płomykówka

Płomykówka to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny płomykówkowatych. Jest to najbardziej rozpowszechniony na świecie gatunek spośród wszystkich sów na świecie. Płomykówka zamieszkuje wszystkie kontynenty oprócz Antarktyki W Polsce występuje rzadko i nielicznie. Obie płcie płomykówki są jednakowo ubarwione, jednak samice bywają nieco większe od samców.

Płomykówka odznacza się smukłą sylwetką, długimi skrzydłami i długimi, opierzonymi nogami. Płomykówki osiągają rozmiary około trzydziestu pięciu centymetrów długości i rozpiętości skrzydeł do 93 centymetrów. Masa ich ciała wynosi około 350 gramów. Płomykówki ze względu na swój doskonale rozwinięty zmysł słuchu oraz zdolność widzenia w ciemnościach są doskonałymi myśliwymi.

Nie bez pomocy są w tym przypadku skrzydła, które pokrywają pióra o kształcie i formie zbliżonej do puchu, które umożliwiają płomykówce niemal bezszelestne poruszanie się w nocy. Ciekawą i przerażającą informacją dotyczącą płomykówek jest ich wysoka śmiertelność i długość życia. Większość osobników umiera w pierwszym roku swojego życia. Jest to spowodowane utrudnionym zdobywaniem pokarmu w okresie zimowym.

czy wiesz, że fizjoterapia może pomóc w odzyskaniu zdrowia ? https://www.formeds.com.pl/cat/87/Witamina-B12

Może Ci się również spodoba