Ameryka jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Piękna, ogromna i bardzo bogata. Wiele miejsc i miast kojarzymy z filmów. Niemal każdy ma tam swoje ulubione miejsce, które chętnie chciałaby odwiedzić.

Możliwość spotkania gwiazd światowego kina także kusi. Wyprawa do Ameryki jest poważnym krokiem, warto więc dobrze się do niego przygotować. Do wyboru mamy podróż statkiem lub samolotem. Jakie są wady i zalety tych środków transportu? Jak wiadomo, Ameryka jest ogromna.

Podróż do każdego miasta będzie trwała inną liczbę godzin. Najbliżej mamy do Nowego Jorku – lot trwa mniej niż 10 godzin. Los Angeles to już niemal 15 godzin, a bajeczne Honolulu – aż 23 godziny. Lot samolotem jest wyjątkowo komfortowy, dlatego decydując się na tak daleką podróż warto wybrać samolot.

Do wyboru mamy jednak także rejs statkiem, jednak to trudna opcja, ponieważ nie z każdego kraju możliwy jest rejs. Dlatego zanim zdecydujesz się na taki krok, koniecznie sprawdź, które Państwo oferuje taki przejazd i ile on trwa – a czas rejsu może wynosić do kilku tygodni.