Tyle czasu czekaliśmy na nasze wymarzone wakacje i w końcu się doczekaliśmy. Zaczynamy pakować walizkę, szykujemy bagaż podręczny, który chcemy zabrać do samolotu. Ale czy wiemy, co może się znaleźć w tym ostatnim? Jak go spakować, aby mieć pewność, że będziemy w nim mieli wszystko co niezbędne i jednocześnie, że nic nie zostanie z niego wyrzucone podczas kontroli? Zanim przejdziemy do takiego pakowania się, powinniśmy najpierw sprawdzić co może być w bagażu podręcznym. Im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym większa szansa, że unikniemy problemów podczas odprawy. Dlatego też warto sprawdzić nie tylko to co można mieć w bagażu podręcznym, ale również jakie jego rozmiary są dopuszczalne, bo ich również nie możemy przekroczyć.

Czy wiemy, co można mieć w bagażu podręcznym?

Zanim zaczniemy się pakować, powinniśmy sprawdzić regulamin naszych linii lotniczych.

Tam będzie dokładnie ujęte, jakiej wielkości bagaż podręczny możemy mieć i jakiej wagi nie może on przekraczać. Następnie warto znaleźć informację odnośnie tego, co można mieć w bagażu podręcznym, tak abyśmy mieli pewność, że zapakujemy tylko dozwolone przedmioty i nie będziemy mieli żadnych trudności podczas odprawy. To oznacza, że jeśli chodzi o bagaż podręczny co można zabrać do niego, to możemy mieć w nim napoje alkoholowe, o niskiej zawartości alkoholu i te, które kupiliśmy w strefie bezcłowej. Dozwolone jest również przewożenie kosmetyków, pod warunkiem, że będą one w małych opakowaniach, takich do 100 ml, a co więcej, wszystkie musimy umieścić w przezroczystym woreczku do 1l.

Jak może wyglądać bagaż podręczny co można przewozić warto wiedzieć

Jeśli pakujemy bagaż podręczny co można przewozić się zastanawiamy, to koniecznie trzeba wiedzieć, że możemy mieć w nim żywność i napoje, jednak odnośnie rzeczy płynnych będzie obowiązywała taka sama zasada, jak przy kosmetykach. Szukając informacji co może być w bagażu podręcznym, dowiemy się również o możliwości przewożenia sprzętów medycznych i leków, które są niezbędne, zarówno tych ogólnodostępnych, jak i na receptę.

Oczywiście jeśli pakujemy bagaż podręczny co można zabrać już wiemy, ale czego brać nie powinniśmy? Nie pakujmy żadnych ostrych przedmiotów, nawet akcesoriów do aparatu fotograficznego, jeśli posiadają one ostre elementy. Jeśli spakujemy kosmetyki w większych opakowaniach, musimy się liczyć z tym, że zostaną one wyrzucone. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza podróż upłynie miło i przyjemnie, to musimy w pierwszej kolejności sprawdzić, co może być w bagażu podręcznym. Dzięki temu będziemy wiedzieli co możemy zabrać, czego nam nie wolno. Ale pamiętajmy, że każda linia lotnicza ma swój regulamin. Dlatego zanim zaczniemy pakować bagaż podręczny co można zabrać do niego, warto wcześniej sprawdzić, abyśmy później nie musieli tracić czasu na jego przepakowywanie.

No i zobaczmy jak go spakować, abyśmy mieli pewność, że zmieścimy w nim wszystko co niezbędne, a jednocześnie nie przekroczymy jego wagi i rozmiarów, które także muszą się zgadzać.