www.bloodbrothers.pl

Wbrew pozorom parzenie kawy nie jest łatwym zagadnieniem i może nastręczyć wiele kłopotów. Ile ludzi – tyle opinii, a więc ile ludzi – tyle sposobów na zaparzenie ulubionego napoju. Poza tradycyjnymi sposobami przenia kawy i całą masą imbryczków, czajniczków i receptur istnieją również urządzenia ułatwiające i przyśpieszające chwile z ukochaną małą czarną, a mianowicie ekspresy.

Jaki ekspres wybrać? Tutaj wszystko zależy od naszych upodobań, miejsca w kuchni i oczywiście budżetu. Na rynku jest wiele typów ekspresów: przelewowe, ciśnieniowe, niskociśnieniowe, kolbowe, dzbankowe i automatyczne. Ekspres ciśnieniowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają wystarczająco dużo miejsca w kuchni i jednocześnie preferują espresso (co nie jest zaskoczeniem), ale w takim ekspresie można również przygotować doskonałe cappuccino, gdyż urządzenia takie posiadają specjalne dysze do spieniania mleka.

Jeżeli nasz portfel nie jest przesadnie gruby, a w naszym skromnym mieszkanku nie ma miejsca na urządzenia o dużych gabarytach, to nie oznacza, że musimy zrezygnować z ukochanego napoju – nic z tych rzeczy! Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest ekspres przelewowy. Kawa uzyskana w takim urządzeniu nie ma takiej mocy, jak ta sporządzona przy pomocy ekspresu przelewowego, ale i tak wciąż mamy szansę na uzyskanie aromatycznego naparu. Dodatkowym atutem jest niższa cena urządzenia, gdyż ekspres taki możemy kupić już nawet za 50 złotych.

Whisky https://mojelovekawowe.pl/81-ameryka-srodkowa