Sklep z kawą Moje Love Kawowe

Herbata towarzyszy nam w wielu codziennych sytuacja. Jej smak kojarzy się nam z chwilami relaksu i wytchnienia, ale również z próbami ogrzania się podczas zimowych śniegów i chłodów.

Powszechna jest wiedza, że ten aromatyczny wywar przybył do nas z Chin, ale niewielu z nas wie cokolwiek więcej o tym napoju. Określenie dokładnego momentu, w którym Chińczycy zaczęli pić herbatę jest problematyczne, gdyż nie posiadamy żadnych dokładnych przekazów na ten temat.

Wiemy jedynie, że najstarsze przekazy na jej temat pochodzą dopiero z X wieku przed naszą erą. Herbata nierzadko stawała się również inspiracją dla wykwitów poetyckich – w VII wieku chiński poeta Lu Yu napisał swą Księgę herbaty, na kartach której opiewał krzew herbaciany, sposoby zbioru liści i parzenia tego napoju.

Chiny herbata opuściła prawdopodobnie około IX wieku naszej ery i dotarła do Japonii. Tam trafiła na podatny grunt kulturowy i filozoficzny, gdyż Japończycy zbudowali dookoła parzenia herbaty cały skomplikowany ceremoniał, który wywodzi się z buddyzmu zen.

https://winayo.pl/sklep/wina/wytrawnepolwytrawne