www.spoza.edu.pl

Jak w każdym kraju, który ma dostęp do morza, tak i w Polsce, transport morski był mocno rozwinięty i nadal się rozwija. Pierwsi marynarze przywozili statkami przyprawy, nieznane warzywa i owoce, którymi dzisiaj wszyscy się zajadamy.

Jednak tak samo często jak coś przywozimy drogą morską, tak samo wywozimy – mamy w końcu mnóstwo surowców, które cenione są na całym wiecie. Od lat najważniejszym portem w naszym kraju był Gdańsk.

To stąd wywożono produkty rolne oraz leśne do innych europejskich krajów – transport ten zaczął się około XVI wieku. Wraz z rozwojem Gdańska, coraz ważniejszy robił się także port w Gdyni, który dzisiaj jest fantastycznie odnowiony.

Po zakończeniu II Wojny Światowej, polski transport morski zyskał na rozmachu – wszystko za sprawą otrzymania dużego dostępu do Bałtyku. Dziś handlujemy drogą morską nie tylko z pobliskimi krajami, ale i całym światem.

Szczególnie często przywozimy i wywozimy towar do Chin i Stanów Zjednoczonych – dostarczamy różne towary, tam samo często płynne, stale jak i drobnicowe i wielkogabarytowe.

Busy do Niemiec i Holandii | Bracia Sp. z o.o.