Transport morski pojawił się bardzo szybko, ponieważ był jedną z pierwszych form transportu na dalekie odległości. Przewóz dotyczy zarówno osób, jak i towarów oraz ładunków – wszystko to oczywiście w celach zarobkowych.

Statki pływają w dalsze i bliższe trasy – przemierzają morza, oceany i wody śródlądowe. Innych statków używa się do przewozu ludzi, a innych do przewozu towarów.

Osoby mogą liczyć na przejazd promem lub statkiem pasażerskich. Jeśli mowa o przewozie towarów – tutaj mamy całą masę statków.

Są i kontenerowce do przewozu rzeczy spakowanych w ogromnych kontenerach, tankowce – głównie używane w przemyśle naftowym, masowce – towary sypkie, gazowce – przewóz gazu, drobnicowce – przewożą drobne towaru, które liczone są w sztukach oraz statki typu RORO – przewożą bardzo ciężki sprzęt, głównie wagony i ciężarówki, oczywiście wszystko z towarem. Transport morski trwa bardzo długo w porównaniu z transportem lotniczym – samoloty poruszają się zdecydowanie szybciej.

Są jednak takie rzeczy, których przewieźć samolotem się nie da. Podobnie wycieczki – wiele osób ceni sobie poczucie wolności, jakie daje im rejs na otwartym morzu.

malowanie pasów drogowych