Transport śródlądowy odbywa się na niewielkich odległościach, przeważnie dotyczy jezior, rzek i kanałów. Jest często wykorzystywany, ponieważ nie generuje dużych kosztów. Można przewozić nim ładunki ciężki i duże, a także drobne, w tym ryby i inne rodzaje pożywienia.

Przewóz tych rzeczy jest tani – na pokład statku zmieści się mnóstwo rzeczy, dlatego cena jednostkowego przewozu spada. Transport śródlądowy może też przewozić ludzi – to nieraz bardzo wygodna forma podróży lub szybkiego przedostania się na drugi brzeg. Nieraz okrążanie miejsca zamieszkania, szczególnie na wakacjach w dziczy, zajmowało by mnóstwo czasu.

Podobnie jak duże statki, także i małe śródlądowe poruszają się wolno. To ich zdecydowanie największa wada. Zamówione towary docierają wolniej niż przewożone samochodem.

Czas dostawy także nigdy nie jest pewny – wszystko zależy od pogody. Statki śródlądowe nie dotrą wszędzie – ich drogi są mocno ograniczone. Mogą dopłynąć tylko tam, gdzie prowadzi jezioro, rzeka lub kanał.

Transport śródlądowy jest wygodny i niedrogi, jednak ma także wiele wad – jeśli zależy nam na szybki dotarciu na miejsce o określonym czasie, powinniśmy skorzystać z innego rodzaju transportu.

http://www.taxiberlin24.pl/przewozy-szczecin-berlin pomoc drogowa laweta koszalin