Każdy sposób i środek transportu ma swoje zalety. Są mniejsze i większe, jednak na tyle skuteczne, że przekonują klientów do skorzystania z nich. Czasem jest to cena, czasem gwarancja dostarczenia przesyłki na czas, a czasem poczucie bezpieczeństwa lub indywidualne preferencje.

Transport morski nie wszystkich przekonuje. Wypłynięcie na szerokie wody, gdzie nie widać z żadnej strony lądu jest ryzykowny i niektórzy zwyczajnie się go boją. Także przewóz ryb tym sposobem jest mało skuteczny – podczas długiej podróży mogą się zepsuć i zmarnujemy tym sposobem czas oraz pieniądze.

Jaki więc zalety ma transport morski? Kiedy wysyłamy dużą przesyłkę w daleką trasę koszty maleją. Statki mają mnóstwo miejsca na pokładzie i zmieszczą tutaj dużo więcej towarów niż samoloty – a im więcej rzeczy tym mniejsze koszty jednostkowych produktów. Koszt ten maleje w zależności od długości trasy.

Statki docierają w każde miejsce na ziemi, które dysponuje dostępem do wody – mogą to być morza, oceany czy jeziora. Dostanie się w każde miejsce, choć może zająć mu to nieco więcej czasu. Nie ma co ukrywać, na statkach można przewozić ogromne towary, nawet kolejne statki.

Zmieszczą się tutaj wagony towarowe, samochody ciężarowe i mnóstwo aut osobowych. Można przewieźć meble, płyty do budowy domu i inne wielkogabarytowe rzeczy. Samolot tego nie przewiezie.

transport wielkogabarytowy koszalin szkolnictwo.ekuferek.pl