Tak jak i w innych pomieszczeniach, tak i w pokoju dziecka niezwykle ważny jest odpowiedni dobór oświetlenia. Takie oświetlenie musi spełniać szereg wymagań, a sam wybór lamp i innych źródeł światła będzie zależał od wielu czynników. Oczywiście w niektórych przypadkach sam wybór lamp można skonsultować z dzieckiem – jeśli oczywiście jest ono na tyle duże, aby samemu nam doradzić, byśmy mogli postawić na zabawną i ciekawą lampkę do ich pokoju.

Ale co zrobić, gdy dziecko ma dwa, trzy latka albo jest niemowlakiem? Głównie dlatego przy wyborze oświetlenia do pokoju dla dziecka należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • wiek dziecka,
  • przeznaczenie światła,
  • wielkość pomieszczenia,
  • umeblowanie.

Każdy z tych czynników będzie po części decydował o naszej ostatecznej decyzji, natomiast nie ma wątpliwości, że źródła światła w pokoju dla dziecka będą zależeć przede wszystkim od wieku naszej pociechy. Wszak wraz z rozwojem zmieniają się też jego potrzeby, tak więc oświetlenie trzeba odpowiednio dostosować.

Spore znaczenie ma także wielkość danego pomieszczenia oraz umeblowanie, gdyż na tej podstawie ustalimy między innymi ilość źródeł światła, jakie powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym.

Jakie lampy wybrać do pokoju dla dziecka?

Pokój dla dziecka potrzebuje przede wszystkim oświetlenia górnego, które będzie oświetlać cały pokój – takie źródło musi więc dawać światło jasne i rozproszone po całym pokoju, dzięki czemu dziecko będzie mogło bez problemu bawić się nawet wtedy, kiedy na drzewo jest już ciemno. Inną koniecznością jest także lampka biurowa, szczególnie jeśli nasze dziecko już się uczy.

Nie można oczywiście przy tym zapominać, że pokój dla dziecka jest również jego sypialnią, dlatego też w takim pokoju musi znaleźć się także lampa nocna, dzięki której dziecko będzie mogło w spokoju zasnąć. Należy przy tym wszystkim pamiętać, że niektóre lampy łatwo przewrócić, a inne mogą zbyt szybko się nagrzać – w związku z tym bardzo istotne jest zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenia takich lamp, gdyż w przeciwnym razie może dojść do niebezpiecznej sytuacji z udziałem naszego dziecka.

http://www.meblehoreca.pl/meble/krzesla-iso Linie świetlne LED